Ekonomi

Yıldız Holding’e “Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” Ödülü

Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi Begüm Mutuş, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, iş dünyasında fırsat eşitliğinin sağlanması ve kadın girişimciliğinin desteklenmesi amacıyla yürüttüğümüz ulusal ve uluslararası projeler nedeniyle bu prestijli ödülü almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınların güçlenmesine yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Yıldız Holding, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen “AIDEX 2023 Küresel İnsani Yardım Etkinliği”nden büyük bir ödülle döndü. Birleşmiş Milletler bağlı kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve temsilcilerinin de aralarında bulunduğu binlerce katılımcıyı bir araya getiren AIDEX 2023 Etkinliği kapsamında düzenlenen Kalkınma Ödülleri 2030’da “Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” ödülünü alan Yıldız Holding, özel sektörden Tarımın Kadın Yıldızları Projesi’nin sahibidir. Ayrıca BM Kadın Girişimciliğini Hızlandırma Programı (WEA) ile ortaklaşa yürüttüğü öncü çalışmalar sonucunda da bu ödüle layık görüldü.

Begüm Mutuş: Küresel kadın girişimcilere desteğimiz kesintisiz devam edecek

Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı Ödülünü AidEX Kıdemli Müdürü Nicholas Rutherford’dan alan Yıldız Holding Kadın Platformu Büyükelçisi Begüm Mutuş, “Kadın Platformumuzla tüm şirketlerimizde fırsat eşitliği ve kapsayıcılık sağlayan bir kurum kültürü inşa etmek için çalışırken, Kadın çalışanlarımızın yanı sıra değer zincirimizdeki tüm kadınları da destekliyoruz.” Fırsat eşitliği sağlamaya çalışıyoruz. BM Kadın Birimi tarafından uygulanan Kadın Girişimcileri Destekleme Programının stratejik ortaklarından biriyiz. Bu program kapsamında Yıldız Holding ve şirketlerinin kadın girişimciliğini teşvik eden ve küresel tedarik zincirinde kadın girişimciliğini desteklemeyi taahhüt eden örnek uygulamalarına hız verdik. Değer zincirimizde kadın çiftçileri desteklemek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteğiyle Tarımın Kadın Yıldızları projesini geliştirdik. Desteklenen kadın çiftçi oranının 3 yılda yüzde 100 artırılması hedefiyle yola çıkan projede hedefimize 1 yılda ulaştık. İş dünyasında fırsat eşitliğinin sağlanması ve kadın girişimciliğinin desteklenmesi amacıyla yürüttüğümüz ulusal ve uluslararası projelerle layık görüldüğümüz Cumhuriyetimizin 100. yılında bu prestijli ödülü almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınları güçlendirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

koyulhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu