Ekonomi

Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerine onay verdi

Rekabet Kurulu bir dizi devralma sürecini onaylarken, bir devralma işleminin kapsam dışı olduğuna karar verdi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre Kurul, Vepara Elektronik Para ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin hisselerinin bir kısmının satın alınmasına onay verdi.

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik AŞ’nin tek denetiminin QNB Finansbank AŞ tarafından devralınması sürecine izin verildi.

München’deki Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft Aktiengesellschaft ve Assicurazioni Generali SpA tarafından Saxon Land BV’de tamamen işlevsel bir ortak girişim kurma süreci onaylandı.

HERE International BV’nin negatif tek kontrolünün Mitsubishi Corporation tarafından devralınmasına izin verilmesi kararlaştırıldı.

Birlede Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ’nin Fibabanka Yıldız Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından satın alınması sürecinin Re-Pie Portföy Yönetimi AŞ kapsamında olmadığına karar verildi.

Öte yandan Kurul, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’ne (TÖDEB) üye işletmelerle ilgili belgelere konu olan veri setlerinin paylaşılması amacıyla geliştirilen TÖDEB Bilgi Aktarım Sistemini geliştirdi. TÖDEB’deki veri setlerini üyelerden bağımsız bir kuruluş tarafından üretilen bir yazılımla toplayarak kamuoyuna ve üyelere. proje kapsamında yapılacak bilgi paylaşım faaliyetleri için aksi tespit belgesi düzenlenmesine karar verilmiştir.

Türkiye Bankalar Birliği’nin 26 Mayıs 2022 tarihli kamuya duyurusunda yer alan “Geçiş yayılımı teklifine Esaslar Çerçevesinde Karar Verilmesine” İlişkin Tavsiye Kararı’na olumsuz tespit belgesi verilmesine karar verildi. TRLIBOR içeren ve geçişe tabi tutulacak işlemler için Keşif Analizi çalışmaları”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu