Ekonomi

Ordu’daki 5 Yıldızlı Otel ve Kayak Tesislerine Doğal Gaz Verilmeye Başlandı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., göreve geldikten sonra turizm olanaklarını artırmak amacıyla Kabadüz-Çambaşı’ndaki yayla merkezini yenileyerek yeni kayak tesisleri ve turistik evleri turizme kazandırdı. Mehmet Hilmi Güler’in girişimleriyle inşa edilen 5 yıldızlı konforlu otellere ve kayak tesislerine doğalgaz verilmeye başlandı.

Bir dizi programa katılmak üzere Kabadüz ilçesini ziyaret eden Önder Güler, son dönemde yürütülen çalışmalarla bölgede kış turizminde yüksek bir konuma ulaşan Çambaşı Yaylası’ndaki Yokuşdibi, Turnalık ve Çambaşı Yayla Merkezi’nde esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından.

Kayak tesisleri ve inşaatı tamamlanarak turizme hizmet vermeye başlayan 5 yıldızlı otelin açılış törenine katılan Önder Güler, en memnun günlerinden birini geçirdiğini söyledi. Çambaşı Yaylası’nda otel inşaatının 2012 yılından bu yana tartışıldığını, göreve geldikten sonra Ordulu iş adamlarının bir araya getirilmesiyle otelin inşaatına başlandığını belirten Güler, “En büyük kazancımız bu yatırımın altyapının güçlendirilerek hayata geçirilmesi oldu. ortaklık kültürü. Bunda herkesin büyük rolü ve emeği vardı. “Gelen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Güler, Çambaşı Kayak Merkezleri ve 5 yıldızlı otele doğalgaz getirilmesinde büyük destek veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ve BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan’a teşekkür etti.

Başkan Güler’e teşekkür ettiler

Programda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, 21 Ortaklı Çambaşı Yatırım Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayak Kulübü Lideri Cem Şenocak da konuşmasında konuşma yaptı. Ordu Büyükşehir Belediyesi hem otelin inşaatında hem de doğalgaz temininde katkı sağladı. Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler.

Doğalgaz yanmaya başladı

Protokol konuşmalarının ardından sembolik olarak meşaleler yakılarak Çambaşı Kayak Merkezi ve otele doğalgaz hizmeti verilmeye başlandı.

Törene Ordu Valisi Muammer Erol, Kabadüz Kaymakamı Mehmet İlgen, AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş, MHP Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik, ilçe belediye başkanları, BOTAŞ yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program öncesinde protokol üyeleri, kısa süre içerisinde açılacak olan otelde incelemelerde bulundu. – ORDU

alacamhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu